Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Tüm ekonomik faaliyetlerin geleceğe bakan ortak penceresi olan bilişim sektöründe yürüttüğü çalışmalarla müşterilerinin gücüne katkı sağlamayı hedefleyen Gantek, ticari başarının sürdürülebilir bir toplumsal gelişmeden bağımsız düşünülemeyeceğinin bilincindedir.

Gantek, bu bilincin biçimlendirdiği sosyal sorumluluk anlayışıyla sivil toplum kuruluşlarına destek vermektedir. Gantek'in desteklediği sivil toplum kuruluşları, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı, Sokak Çocukları Rehabilitasyon Merkezi ve Mehmetçik Vakfı'dır.

Pekin-Paris Rallisi'ne "Eğitime Yol Ver" mesajıyla katılan Türkiye takımına destek
Dünyanın en eski otomobil yarışı Pekin-Paris Rallisi’nde, Anadol A1 ile, Toplum Gönüllüsü gençler için yarışan Gantek Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öngün ve takım arkadaşı Erdal Tokcan, ikincilik kupasını Türkiye’ye getirdi.

İlki 1907 yılında gerçekleştirilen, dünyanın en eski klasik otomobil rallisine katılan ve 1960 model araçlardan oluşan “klasikler” kategorisinde yarışan, OTOSAN’ın 1967’de ürettiği 371 şasi numaralı Anadol A1, 15 bin kilometrelik yolculuğun sonunda 2. olarak, büyük bir başarıya imza attı.

Pekin-Paris Rallisi’ne katılan ilk Türk takımı olan Ahmet Şefik Öngün ve Erdal Tokcan, katıldıkları bu yarışı bir sosyal sorumluluğa dönüştürerek, ekibe destek veren sponsorlardan elde ettikleri gelirleri ve bağışların tamamını Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) aktardı. Toplum Gönüllüsü gençlere burs desteği sağlamak için Pasifik’ten Atlantik’e yol alan “Gönüllerin Şampiyonu Anadol” ile başlayan “Eğitime Yol Ver” kampanyası ile 140 üniversite öğrencisi gence 4 senelik üniversite eğitimleri boyunca burs imkanı sağlandı.