Hakkımızda

Hakkımızda

1987 yılında kurulan Gantek, Türkiye bilişim sektörünün köklü kuruluşlarından biri olarak, 10'u aşkın ülkede sürdürdüğü faaliyetleriyle küresel bir şirket konumundadır. Şirket, sistem entegrasyonu alanında güçlü kadrosu ve çözüm ortaklarıyla ileri bir uzmanlık düzeyi ve geniş bir deneyim birikimini temsil etmektedir.

Gantek, bilgi ve iletişim teknolojilerinin hayatın farklı alanlarına girdiği çeyrek yüzyıl içinde bu teknolojilerin iş süreçlerine entegrasyonuna öncülük etmiş, Türkiye ekonomisinin bilişimle yükselişinde önemli rol oynamıştır.

Gantek, kurumların etkinliğini ve verimliliğini artıran geniş çözüm portföyü ile telekom ve finans başta olmak üzere birçok sektörde Türkiye'nin ve Avrasya Bölgesinin lider kurumlarına hizmet vermektedir.

Merkezi İstanbul’da olan Gantek’in Arnavutluk, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs, Moldova, Nepal, Özbekistan, Tacikistan ve Türkmenistan’da yerel ofisleri ve çalışanları ile faaliyetleri bulunmaktadır.

Bilgi teknolojilerindeki gelişime paralel olarak kurumsal iş çözümleri portföyünü zenginleştiren Gantek, bilişimin yeni iş süreçlerine entegrasyonuna öncülük etmektedir. Gantek, katma değerli sistem entegratörü olarak, iş ortakları ile birlikte müşterilerinin iş ihtiyaçlarına uçtan uca çözüm sunmaktadır.

Gantek'in çözüm ortaklarıyla işbirliği içinde sunduğu ürün ve hizmetler, bilgi teknolojileri alanında sunucu, veri depolama, sanallaştırma, güvenlik uygulamaları, bulut bilişim; kurumsal iş çözümleri alanında ise, telekom kaynak & gelir yönetimi, telekom OSS/ BSS ve orta katman çözümlerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Gantek, profesyonel hizmetler çerçevesinde müşterilerine, kurulum, 7x24 destek-bakım, eğitim-danışmanlık, dış kaynak kullanımı hizmetleri sunmaktadır. 

Yıllık bağımsız denetimler, sahip olduğu ISO Hizmet Kalite Belgesi, yönetim yapısı ve yeni Türk Ticaret Kanunu'na uyum çalışmalarında yapılan "check-up"da elde ettiği sonuçlarla Gantek, kurumsal yönetim açısından küresel standartlarda bir kuruluştur.