Gantek Hakkında

Gantek Hakkında

Gantek 1983 yılında kurulan, bir veri merkezinde, sunucu, depolama birimleri, işletim sistemleri, yedekleme ve felaket kurtarma çözümleri, açık kaynak veri tabanları, konteyner (mikroservis) yapılar, hipervizör yapılar, log yönetimi, izleme, uygulama performans takibi, büyük veri ortamları, anomali tespiti gibi olmaz ise olmazların uçtan uca gerek satış, gerekse destek, danışmanlık hizmetlerini sunan bir entegratör firmadır.

Maliyetleri optimize ederken teknolojiden ve operasyondan ödün vermeden ihtiyaçları en doğru şekilde belirleyerek, uygun çözümlerle mimari tasarımı yapmak, çözümleri hayata geçirmek ve ardından desteğini sağlamak Gantek Teknoloji’nin en önemli değerleridir.

Gantek, Türkiye bilişim sektörünün en uzun soluklu ve köklü kuruluşlarından biri olarak, 10'u aşkın ülkede gerçekleştirdiği faaliyetleriyle , 21 senedir  uluslararası bir şirket konumundadır. Şirket, sistem entegrasyonu alanında güçlü kadrosu ve çözüm ortaklarıyla ileri bir uzmanlık düzeyi ve geniş bir deneyim birikimini temsil etmektedir.

Gantek, bilgi ve iletişim teknolojilerinin hayatın farklı alanlarına girdiği seksenli yıllardan bugüne bu teknolojilerin iş süreçlerine entegrasyonuna öncülük etmiş, Türkiye ekonomisinin bilişimle yükselişinde önemli rol oynamıştır.

Gantek, kurumların etkinliğini ve verimliliğini artıran geniş çözüm portföyü ile telekom ve finans başta olmak üzere birçok sektörde Türkiye'nin ve Avrasya Bölgesinin lider kurumlarına hizmet vermektedir.

Merkezi İstanbul’da olan Gantek’in Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan ve Kuzey Kıbrıs'da yerel ofisleri ve çalışanları ile faaliyetleri bulunmaktadır. Gantek’in Ankara’da da lokal ofisi bulunmaktadır.

Bilgi teknolojilerindeki gelişime paralel olarak kurumsal iş çözümleri portföyünü zenginleştiren Gantek, bilişimin yeni iş süreçlerine entegrasyonuna öncülük etmektedir. Gantek, katma değerli sistem entegratörü olarak, iş ortakları ile birlikte müşterilerinin iş ihtiyaçlarına uçtan uca çözüm sunmaktadır.

Gantek'in çözüm ortaklarıyla işbirliği içinde sunduğu ürün ve hizmetler, bilgi teknolojileri alanında sunucu, işletim sistemleri, izleme sistemleri, sanallaştırma, yakınsak/hiper-yakınsak sistemler, mühendislik sistemleri, veri depolama, veri yedekleme, veri arşivleme, iş sürekliliği ve felaket kurtarma merkezi uygulamaları, büyük veri ve iş zekası çözümleri,  açık kaynak kodlu veri tabanları ve açık kaynak kodlu işletim sistemleri, güvenlik uygulamaları, bulut bilişim; kurumsal iş çözümleri alanında ise, telekom kaynak,gelir ve kampanya yönetimi, sahtekarlık tespiti, IoT güvenliği ve anomali tespitine kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Gantek, değişen teknoloji ihtiyaçlarını etkin ve hızlı bir şekilde takip ederek, yeni teknolojilere de yatırım yapmakta ve firmaların bu konulardaki farkındalığını da artırmaktadır. Bu kapsamda özellikle açık kaynak kodlu veri tabanları, özel bulut ortamı oluşturmaya dönük yazılımlar, ELK Stack , Zabbix, IoT güvenliği ve anomali tespiti Gantek’in odaklandığı önemli yeni alanlardan sadece birkaç tanesidir. . Gantek’in en güçlü yanı, sektörün, firmaların ihtiyaçlarını doğru zamanda algılaması ve çevik bir şekilde gerekli ihtiyaçları belirleyerek, Gantek takımını hızlıca bu yeni alanlara yönlendirebilmesidir.

Gantek, profesyonel hizmetler kapsamında müşterilerine, kurulum, konfigürasyon, güncellemeler, 7x24 destek-bakım, eğitim-danışmanlık, enterprise sistemlerin lokasyonlar arası taşınması, dış kaynak sağlanması, entegrasyon  hizmetleri gibi sektörün ihtiyaç duyduğu tüm isterleri uçtan uca sunmaktadır. 

Yıllık bağımsız denetimler ile almaya hak kazandığı ISO Hizmet Kalite Belgesi,  TSE, SSHYB, Müşteri Memnuniyet Yönetim sistemi gibi belgelerle; üreticilerin bağımsız olarak gerçekleştirdiği müşteri memnuniyeti anket sonuçlarıyla Gantek, kurumsal yönetim açısından küresel standartlarda bir kuruluştur.