Bulut Çözümleri

Bulut Çözümleri

İşletmeler için sunucu, depolama, veri tabanlari, ağ, yazılım, analitik, iş zekası gibi hizmetlerin  saglanması ve kullanıma sunulması daha hızlı, esnek ve uygun maliyetli olmalıdır. Operasyonel avantajları işletmenize saglamak , talepleri karsılamak için  hızlı ve kolay bir şekilde ölçeklendirilebilir esnek kaynaklar kullanılmalı, ölçülebilir bir yapıda  hizmetler sunulmalıdır.  Böylece yalnızca kullandıklarınızı ödersiniz ve kendi kendine hizmet verebilme yeteneğini kazanabilirsiniz. Kurumsal bulutunuz, sorunları şimdiden çözmeniz ve gelecekteki yeniliklerden yararlanmanız için sizi güçlendirmelidir. Bunu başarmak, açık, esnek ve birlikte çalışabilir bir altyapı gerektirir; size uygulamaları ve mevcut BT donanımlarını herhangi bir kaynaktan, istediğiniz zaman,  gereksinimlerinize göre entegre etme özgürlügü verir.

Bulut çözümleriyle firmalara, esnek, ölçeklenebilir, kullandıkça öde modeliyle yüksek performanslı altyapı, uygulama platformu ve kurumsal çözümler sağlanabilmektedir. İşletmelere operasyonel anlamda hızlı, esnek, yönetilebilir yapılar, güçlü güvenlik protokolleriyle sunulmaktadır. Kullandıkça ödeme mantığıyla maliyet avantajı sağlanabilmektedir. İşletmelerin belirli zamanlarda kapasitelerini otomatik olarak artırabileceği ve ihtiyacı olan performansı sağlayabileceği bir yapı sunulmaktadır. Kullanılacak olan uygulamanın altyapısı belirlenerek, hızlı bir şekilde uygulama platformu çalıştırılabilmektedir.  IaaS, PaaS ve SaaS bulut katmanlarıyla dilerseniz altyapısal, platform ve kurumsal çözümleri işletmenize kolaylıkla sağlayabilirsiniz.  

GANTEK, müşterilerine bulut çözümlerine geçişlerinde profesyonel hizmetler sağlamakta, uygun ürünleri konumlandırarak gerekli migrasyon işlemlerini yapmakta ve bu hizmetlerin sonucu olarak müşterilerinin  yaptığı işte her zaman en iyi  olmalarına katkı sağlayacak modern, verimli  IT yapısını müşterilerine sunabilmektedir. Gantek,  Red Hat Openshift çözümü ile, dijital dönüşümün bir gereği olarak karşımıza çıkan mikroservis/Docker/Podman alt yapısını müşterilerine başarıyla uygulayabilmektedir.

Red Hat Openshift çözümü ile firmalar, kendi network’ünde, kendi firewall ayarlarıyla, iç müşterilerine/iştiraklerine özel PaaS hizmeti sunabilmektedir.

Gantek, IBM Multi-Cloud Management ile çok çeşitli sanal/bulut ortamlarını (AWS, Azure, Google, VmWare, RHEV, Hyper-V) tek bir merkezden yönetebilmektedir.

Gantek, Terraform/Ansible/Ansible Tower ile, sistem yöneticilerinin ihtiyaç duyduğu otomasyonu firmalara sağlamaktadır.