GANTEK AKADEMİ

GANTEK, 40 yıllık kurumsal müşteri deneyimiyle, geleneksel teknolojilerden modern teknolojilere kadar veri merkezinizin vazgeçilmezleri olan çok geniş teknoloji desteği sağlayarak sektörün en iyi çözümlerini sizlerin ihtiyaçlarına göre şekillendirmektedir.

GANTEK, uzun yıllarda oluşmuş tecrübesini Eğitim alanına taşıyarak, sektörümüzün ihtiyaç duyduğu Linux, Konteyner/MikroServis, DevOps, Veri Tabanı gibi pek çok konuda uzman kadroyu yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Gantek Akademi, sektörün en güncel dinamiklerini, konularını, stratejilerini barındıran içerikleri ile her zaman önde olmanızı ve rekabet avantajı kazanmanızı sağlayacak olmasının yanında, 40 yıllık saha tecrübesini de sizlere aktarıyor olacak.

Eğitmen Görseli

İLERİ SEVİYE LINUX EĞİTİMİ

Eğitim, Linux’u kullanan ama Linux’u derinlemesine öğrenmek ve kendi ihtiyaçlarına göre yapılandırmak isteyenler Bilişim Teknolojileri profesyonellerine yönelik hazırlanmıştır. Linux çekirdeğinin yeni ihtiyaçlara göre yeniden yapılandırılması, Linux çekirdeğine ekler yapılması, güvenlik seviyesinin yükseltilmesi, network bileşenlerinin doğru tanımlanması gibi pek çok ileri düzey konularla ilgili içerik sunulacaktır. Katılımcılar; Buildroot ve Yocto Projesi gibi sistemlerle kendi Linux’larını tasarlamayı ve derlemeyi öğreneceklerdir. Bütün uygulamalar, sanal ortamda kurulu Linux tabanlı sistem üzerinde anlatılacaktır.

Detaylı Bilgi ve Kayıt
Eğitmen Görseli

TEMEL SEVİYE LINUX EĞİTİMİ

Eğitim; daha önce Linux konusunda deneyimi olmayan ve bu konuya ilgi duyarak kariyer planını bu alanda yapmayı planlayan isteyen herkese yönelik hazırlanmıştır. Linux’un nasıl kullanılacağından başlayarak, çekirdek, boot süreci, dosya ve proses yönetimi konularıyla birlikte temel nitelikte ağ ve güvenlik konuları da işlenecektir. Eğitimi alanlara bilgisayar ağları, TCP/IP protokolleri, bilgisayar güvenliği ve benzer konularda eksiklikleri gidermek için temel düzeyde eğitim verilecektir. Bütün uygulamalar Linux tabanlı sistem üzerinde anlatılacaktır.

Detaylı Bilgi ve Kayıt
Eğitmen Görseli

DevOps ve DevOps TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ

Eğitim; daha önce Linux kullanan, DevOps konusunda deneyimi olmayan veya tüm pratikleri uygulamayan ve bu konuya ilgi duyarak kariyer yapmak isteyen herkese yönelik hazırlanmıştır. DevOps kültüründen başlayarak, CI/CD süreçlerinin detaylı aktarımı, mikro servis ve konteyner mimarileri, Docker, konteyner orkestrasyon yazılımları, CI/CD süreçlerini uygulayabilmek için gerekli olan Git, GitHub, Jenkins gibi yazılımların kurulumları ve kullanımları ayrıntılı bir şekilde aktarılacaktır. Hibrit bulut ortamlarında Kubernetes kümelerinin kurulumu ve yönetilmesiyle ilgili OpenShift yazılımı detaylı anlatılacaktır.

Detaylı Bilgi ve Kayıt
Eğitmen Görseli

TEMEL SEVİYE NETWORK EĞİTİMİ

Eğitim, günümüz İnternet altyapısı kullanan bilgisayar ve cihazların nasıl haberleştiğini kavramaya yarayan temel noktaların anlaşılır ve uygulanabilir sistematik derslerini içermektedir. Ağ iletişiminin temelleriyle birlikte IP adresleme, IP alt ağlar, ağ mimarisi, OSI/TCP-IP model katmanları, ağ cihazları, protokol kavramı ders içeriğinin teorik yapısını oluşturacaktır. Teorideki kazanımlar da bilgisayar üzerinde oluşturulacak ağ simülatörleri ile sanal laboratuvar ortamlarında pekiştirilecektir.

Detaylı Bilgi ve Kayıt